Informace o ubytování

Rekreační centrum Palánek se nachází v krásném historickém objektu ždánického zámku. Rekreační centrum je vzdáleno pouhých 44km východním směrem od Brna na trase Brno - Slavkov - Bučovice - Ždánice. Zámecký areál se rozléhá v blízkosti Ždánického lesa, jež je součástí mikroregionu Politaví a Slovácka. Nádherná příroda - lesy, sady, vinohrady, louky, rybníky zdobí nejbližší okolí rekreačního centra.

Pro koho je ubytování vhodné?

  • Skupiny rodin s dětmi
  • Zájmové skupiny
  • Svatby
  • Narozeninové oslavy
  • Cyklistické oddíly
  • Školy v přírodě
  • Sportovní soustředění
  • Firemní akce
  • Turistické nadšence

Popis budovy rekreačního centra

Ubytování je situováno v nově zrekonstruovaném objektu šafářského domu se staletou historií. Ubytovací kapacita je pro 25 rekreantů v pěti ložnicích se samostatnými vstupy. Součástí objektu je variabilní společenská místnost a standardně zařízená kuchyně vybavená kuchyňskou linkou, lednicí, sporákem... V objektu je instalováno ústřední vytápění. Rekreační centrum je vybaveno pěti sprchovacími kouty a třemi WC. K dispozici rekreantům je i kryté venkovní posezení.

Nově od roku 2015:

K dispozici návštěvníkům je nově vinný sklípek pro příjemné posezení a degustace vína v příjemném prostředí. Pro cyklisty je k dispozici cyklo úschovna - Cyklisté jsou u nás vítáni. Pro návštěvníky je v objektu k dispozici Wifi připojení k internetu.

Poloha

Ždánice leží 44km východním směrem od Brna. Na Slovácku blízko Kyjova.

Půdorys rekreačního centra Palánek

okolí ubytování Palánek okolí ubytování Palánek

Region

Mikroregion Politaví a Slovácko nabízí rozsáhlé množství zajímavých míst - muzea, historické památky, přírodní krásy, cyklostezky, vinařské stezky, naučné stezky a také třeba Motýlí ráj. Hned za branami zámeckého areálu je dostupná veškerá občanská vybavenost - komplexně zařízené zdravotní středisko v historické budově Laudonovy vily, lékárna, nově zrekonstruované koupaliště, sportovní areál s víceúčelovým hřištěm, tenisové kurty, kulturní dům. Součástí zámeckého parku je i dětské hřiště s prolézačkami, houpačkami, pískovištěm a také bludištěm. Malým rekreantům je k dispozici uzavřená soukromá zahrada s ohništěm, trampolínou a lavičkami. Stravovací zařízení školní družiny se nachází několik metrů od rekreačního centra.

Městské Vrbasovo muzeum sídlí v přízemí zámecké budovy. Představuje pestrou sbírku historie zámku a okolí. Jsou zde k vidění např. pohyblivé modely, památky na generála Laudona, napoleonské výjevy, neobyčejné sbírky - archeologické, přírodovědecké, etnografické i numismatické. V dohledu od muzea se také nachází hřbitůvek statečných pejsků, kteří zahynuli při šlechtických lovech v hlubokých ždánických lesích.

Rekreační centrum Palánek ve Ždánicích nabízí výjimečné podmínky pro téměř všechny druhy rekreačního pobytu od jara až do zimy. Zcela ideální je pro školy v přírodě. Základní předností je nádherné okolí ždánického lesa, voda, klid, soukromí, bezpečí, a hlavně čisté a zdravé prostředí. Absolutním pozitivem však je umístění rekreačního centra Palánek přímo v centru uzavřeného zámeckého parku. Opomenout nelze ani velmi dobrou dostupnost veřejnou dopravu všemi směry a nadstandardní občanskou vybavenost.